Bana anılar veriyor, harika anılar veriyor, onlar benim arkadaşlarım.

Takım arkadaşlarım ve koçlarımla iletişim kurmak gibi günlük şeylere odaklanıyordum ve aynı zamanda hazır kaldım ve vücuduma baktım ve nerede olursam olayım buna hazır olmak zorundaydım."Maker, 2016’da Milwaukee tarafından genel olarak 10. sırada seçildiğinden bu yana potansiyelinin parıltılarını gösterdi, ancak Bucks’la geçirdiği sürenin sonuna doğru, Maker antrenör Mike Budenholzer’in rotasyonundan içeri girip çıkmıştı, bu yüzden Bucks’ın verdiği son takas tarihinde Stanley Johnson’ın karşılığında onu Detroit’e gönderdi. 13 maçta Maker, Milwaukee’ye benzer sayıların ortalamasını alıyor (Bucks ile 4,5 puan – 4,7), ancak maç başına dakikasının 16,2’ye yükseldiğini gördü. Editörün Seçtikleri Maker’ın Bucks’a karşı playoff çatışması nedeniyle pişmanlık duymaması Buna ek olarak, asistleri de oyun başına neredeyse bir arttı. Maker en çok kendisinin olduğu şakasını yaptı "NBA’de pas geçenler hafife alınmadı ve baş antrenör Dwane Casey bu sezonki maçından daha fazlasını görmek istiyor."Maker, benden görmek istediği bir şey ama her zaman sahip olduğum bir şey, diyor."Bu bir sanat ve uluslararası oyunumun bir parçası, topu hareket ettirmek, yer bulmak. Son birkaç oyunda iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum, ancak temkinli geliyor. Topa dikkat etmelisin ve bu şekilde topla ilgileneceğine güvenilmelisin, yaptığın işte gerçekten iyi olmalısın, bu yüzden bundan gurur duyuyorum."Pazartesi günkü mağlubiyetine rağmen, Pistons son 10 maçında hala 8-2 ve nihayet Maker, basketbolun yeniden tadını çıkarmaya başlamasını sağlayan düzenli bir rotasyonun parçası olma şansı yakalıyor."Yapmayı sevdiğimiz şey bu, sadece oraya çık ve oyna, dedi. "Tüm hayatınız boyunca bunun için çalıştınız, sırf yere yatmak için ve bunu her gün tutarlı bir şekilde yapıyorsunuz, böylece orada olmak iyi hissettiriyor, sadece zanaatınızın kullanıldığını görmek ve sadece eğlenmek. Oyuncu olarak yapabileceğiniz en iyi şey bu."Raptors’dan Pascal Siakam, Thon Maker of the Pistons’un çevresinden dolaşmaya çalışır.

 Gregory Shamus / Getty ImagesCasey, kadrodaki ilk sezonunda ve yeni bir sistem ve yeni oyuncularla playoff’lara girecek kadar oyun kazanmayı dengelemeye çalışıyor. Maker, Maker’s Bucks’a karşı koçluk yaptığı Raptors ile Avustralyalıya aşina olduğu için, Maker’s Bucks’a karşı koçluk yaptığı için sorunsuz bir uyum sağladı. Casey, Maker’ın oyuna yaklaşımını övüyor."Casey, oyun öncesi, Thon’un güzel bir genç adam olduğunu söyledi. "O bir temiz hava soluğu; o pozitif; iyimser; bana [Pascal] Siakam’ı hatırlatıyor, motoru sürekli çalışıyor – yorulmuyor ve şutları olumlu, ancak savunması acımasız."Yine, bu ligde genç bir çocuk. Çekirdek gücünü ve vücut gücünü bir araya topladığında, geleceği parlak olacak."Maker, Pistons koçluk ekibinin başından beri ona güvendiği için minnettar olduğunu söylüyor."O [Casey] ‘Bana karşı oynadığın zaman ne yapabileceğini biliyorum’ dedi. Sıkı oynama şeklim için minnettar olduğunu ve sadece dışarı çıkıp oynamamı istediğini söylüyor. Maker ayrıca kendini yine birlikte oynayabileceği ve onlardan öğrenebileceği başka bir tecrübeli emektarın olduğu bir durumda buluyor.

Altı kez All-Star olan Blake Griffin, geçen sezon Pistons’a takas edildi. Maker, Griffin’in oyununu izlediğini itiraf ediyor, başlangıçta Griffin’i kendine odaklanmış bir oyuncu olarak hissettiğini, ancak bir aydan fazla bir süredir onunla birlikte oynadıktan sonra Griffin çok bencil olmayan bir oyun oynadığını ve onu ve Andre’yi izleyerek çok şey öğrendiğini söylüyor. Drummond."Yerdeyken de akıllı bir adam, diyor. "Savunmaları cezalandırıyor ve onu Andre ile bir araya getiriyor, Andre ile gerçekten iyi oynuyor."Oynama biçimleri açısından çok şey öğrendim, onlarla oynama biçimleri, yerde onlarla ve çok sert oynayan oyuncular olduklarını görebiliyorum. Dışarıdan baktığınızda bunu görmüyorsunuz, ancak aslında yakından ve bir kısmını izlediğinizde, niyetlerinin her zaman iyi olduğunu, her zaman doğru oyunu yapmaya ve her zaman yapmaya çalıştıklarını söyleyebilirsiniz. kazanan oyun."Thon Maker, Bucks tarafından takas edildikten sonra Pistons için iş başında. Brian Sevald / NBAE, Getty Images Maker’in eski takımı çoktan bir playoff rıhtımını perçinlerken, Pistons, Doğu’nun alt tohumlarından biri için mücadele ediyor.

Maker, nereye giderlerse düşsünler, bu ekibin biraz gürültü yapabileceğinden emin."Sanırım gerçekten tehlikeliyiz, dedi. "En büyük kısım, sadece yarattığımız eşleştirme problemleri; birçok pozisyonda boyutumuz var ve birçok takımda buna sahip değiliz. Playofflara geldiğimizde [rakipler için] zor olacak." 15 Nisan 2019 Kane Pitman MILWAUKEE, WI – Thon Maker’ın, bir playoff maçında NBA’in muhtemel MVP’si Giannis Antetokounmpo’yu üstlenmenin, bir antrenman seansında onunla karşılaşmaktan farklı bir su ısıtıcısı olduğunu fark etmesi çok uzun sürmedi. .Antetokounmpo, Doğu Konferansı play-off serisinin 1.yasal rulet Maçının ilk bahşişinden itibaren yıkıcı en iyisiydi ve ihbardan sonraki ilk 74 saniye içinde Maker’a iki faul çekti. Antetokounmpo sadece 23 dakika içinde 24 sayı ve 17 ribaund ile bitirirken ve Bucks 35 sayılık galibiyetle üçüncü en büyük galibiyete yükseldiğinde, Maker ve Pistons için uğursuz başlangıç ​​bir şeylerin hikayesiydi. Antrenman sahasında birbirlerine karşı olmak, iki yakın arkadaş için – Maker’ın Şubat ayı başında Detroit’e takas edilmesinden önce – ortak bir yerdi, ancak antrenman tesisinde topla oynamak çok uzaktır. Yöneticinin pek hoşgörülü olmadığı NBA playoff oyunu."Maker, oyun sonrası dediğine göre işin zor kısmı, çünkü pratikte kendi faullerinizi ve çoğu zaman bu tür faullerden kurtulursunuz."Bu, oyunun bir parçası, çünkü bu faullerle oynamayı öğrenmen gerekiyor. Ancak playofflarda bazı görüşmeler beni şaşırttı ama aynı zamanda farkında olmalı ve buna alışmam gerekiyor.

Belki aşırı agresif olmak yerine yoğunluğu biraz düşürün. Editörün Seçtikleri Griffin kenara çekilirken Pistons, Bucks tarafından yönlendirildi."Bunun dışında iyi bir iş çıkardığımı düşündüm, fauller açısından sadece el kısmının daha iyi olması gerekiyor. Geri döneceğim, film izleyeceğim ve ayarlamayı nerede yapabileceğime bakacağım."Antetokounmpo’nun baskın performansı, top devrildiğinde arkadaşlıkların unutulduğunun kanıtıydı. Ancak rakipler üç kez All-Star için hala garip hissederken, arkadaşıyla ilk kez karşı karşıya geliyordu."Tabii ki tuhaf geliyor. Thon benim küçük kardeşim, onu lige geldiğinden beri tanıyordum, arkadaştık ama günün sonunda onun bir rakip olduğunu biliyorum, takımının kazanmasına yardımcı olmak için ne gerekiyorsa yapacağını biliyorum, Antetokounmpo dedim."Açıkçası, Thon harika bir oyuncu, harika bir savunmacı – ben sadece oynamaya çalışıyordum."Serbest atış çizgisine gelebildim, kolay bir turnike yakaladım veya takım arkadaşımı bulabildim; ama dediğim gibi ben sadece agresif olmaya ve oyunu agresif olarak başlatmaya çalışıyordum.

O agresif modda olsaydım, tüm oyun boyunca iyi şeyler olacağını biliyordum.""Bence ikimiz de sıkı oynayarak ve işimizi yaparak ve bu oyunu arkadaşlığımızı yeniden bir araya getirmenin zamanı olarak görmemek konusunda harika bir iş çıkardık."Milwaukee Bucks takımından Giannis Antetokounmpo 34. dakikada Detroit Pistons’a şut atıyor. Nathaniel S. Butler / NBAE, Getty Images aracılığıyla Maker, Antetokounmpo’nun etkisini azaltmaya çalışırken, Pistons’a taşınana kadar her fırsatta onu neşelendiren düşman bir kalabalığa karşı savaşmak zorunda kaldı. Maker, Playoff Thon’un doğum yeri olan ve NBA kariyerinin başladığı şehir olan Milwaukee’ye dönüşünde 1 numaralı düşman gibi görünüyordu ve ardından kalabalığın enerjisini beslemeyi seven Maker, tepkisi, yüz ifadesinden, yuhalama karşısında gerçekten şok olduğu açıkça görülüyordu."Dürüst olmak gerekirse şaşırdım ve adamlarım bana ‘neden seni yuhalıyorlar?’ Diye soruyorlardı. Ve buna cevabım yoktu, dedi Maker. "Bunu alkışlanmaktan daha çok seviyorum çünkü zihinsel olarak sevgiye sahip olmak yerine ekstra motivasyon elde etmek istiyorsun ve belki çok fazla sevgi olabilirdi, bu yüzden sadece dengeliyorlar.

Ama hey, o kalabalığı sevdim, ama sanırım benim için olmadı."Bir gün önce Ben Simmons’ın kadrosuna şaka yağdıran gürültülü Philadelphia 76ers kalabalığının aksine, Milwaukee Pistons’u baştan sona yok ederken Bucks hayran kitlesi baştan sona heyecan içindeydi.Maker, geceyi 2’ye 10’da dört sayı ile bitirecekti. sahadan çekim; acımasız dayaklara rağmen tipik olumlu ruhu kaldı."Bunu atarsın, dedi. "Playofflardan öğrendiğim tek şey, bir takımın diğerinin yerini çalmasına kadar serinin başlamamasıydı."Bunu Bucks’la birlikteyken bile kendimize her zaman söyledik – “oynamaya devam etmelisin”. Uzaklaşın, film izleyin, daha iyi okumalar yapın ve bu oyunu zihinsel olarak hurdaya çıkarın, bir sonrakine hazırlanın. Dizi, biri çalıncaya kadar başlamaz."2. oyuna iki gün kala Pistons, yapacak bolca düşünerek Detroit’e geri döndü. 1 Numaralı soru: Antetokounmpo’yu nasıl yavaşlatırsınız? 18 Şubat 2019 Kane Pitman DETROIT – Geçen Eylül’de antrenman kampına giren Thon Maker, yaklaşan NBA sezonu için heyecanlanmak için her türlü nedene sahipti.Avustralyalı, art arda ikinci yılda Milwaukee Bucks’ın playofflarda servetini değiştirdi ve umutlar yüksekti Mike Budenholzer’in Milwaukee’de baş antrenör rolünü üstlenmesiyle birlikte, onun zemin mesafeli hücumu ortaya çıktı ve basitleştirilmiş savunma planları, Bucks’ın süper yıldızı Giannis Antetokounmpo’nun şöyle tanımladığı oyuncunun gelişimini hızlandıracaktı. "Kalp ve ruh" soyunma odasının."Maker, ESPN ile konuşurken çok heyecanlı bir şekilde geri dönüyordum, birçok insan Bud’ın benim için harika bir koç olacağını söylediğini hatırladı."Atlanta’da bana onun harika bir koç, oyuncu koçu olduğunu ve benim oyun tarzımın onun oyun tarzı olduğunu söyleyenler vardı. [Bucks GM] Jon Horst da bana aynı şeyi söyledi, onun koçluk tarzından yararlanacağım ve sadece oynamanıza izin verdi."İkisi birlikte çalışma şansı bulamadan önce, Milwaukee’de hemen başlangıç ​​rolü için belirlenen serbest ajan büyük adam Brook Lopez’in imzalanmasıyla işler karmaşıklaştı."Aklım onların yaptıkları hamleler üzerinde değildi, sadece iyileştirmeye odaklandım, bu yüzden Lopez’in imzalanmasıyla ilgili herhangi bir endişem yoktu, Maker imzalamanın yeteneğine güven eksikliği gibi gelip gelmediğine basıldığında tekrarladı. Maker, Lopez’in imza atmasının kendisini şaşırtmadığı konusunda ısrar etse de, Bucks merkez rotasyonunda, sezona başlamak için beklediği pozisyondan uzakta, dakikalar boyunca üçüncü sırada kaldı. Cleveland’a – birincil destek için John Henson, Maker için kapıyı açtı ve o yerdeki rolünü yerine getirirken, Horst olarak tartışmaların mahkemeden uzakta olduğu Aralık ayı sonundan Ocak ayına kadar olan bu dönemde İstenmeyen Avustralyalı için olası ticaret ortakları aramaya başladı. Daha büyük fırsatlar arayarak, müzakerelerden uzaklaşmaya ve Milwaukee’deki takım arkadaşlarına bağlı kalmaya çalışacaktı."Açıkçası, menajerime bıraktığım onca şey ve işlerin daha çok basketbol tarafına odaklandım, dedi. "Jon Horst ve ben arada bir konuşurduk, ama o sadece konuşmaların nerede olduğunu bana bildiriyordu."Thon Maker (L) ve Matthew Dellavedova, 2 Nisan 2017’de Dallas karşısında Milwaukee için oynarken konuşurken Dylan Buell / Getty Images İzleyen Maker’ın işine devam ettiğini, bir ticaretin yaklaştığını, bulaşıcı gülüşünü ve doyumsuz arzusunu söylemek imkansızdı tatbikat sahasındaki çalışmaların geçtiği her gün yüzeye çıkması."[Horst] ‘a Milwaukee’ye, takımına ve sahada ne yaptığıma odaklandım.

İşler daha agresifleşmeye başladığında beni döngüde tuttular, ancak yine de asıl odak noktam takımda kaldı, Maker açıkça belirtiyordu. 27 Ocak’ta takas talebi kamuoyuna açıklandığında, Maker’ın kağıtları damgalanmıştı ve o NBA ticaretinin son günü olan 7 Şubat’ta Detroit Pistons’a takas edilmeden önce Milwaukee formasıyla zemini bir daha göremedi. Hon Maker, Bucks tarafından takas edildikten sonra Pistons için harekete geçti. Brian Sevald / NBAE, Getty Images aracılığıyla NBA’in en iyi rekorunu elinde bulunduran mevcut Milwaukee’den çıkma kararı, NBA yolculuğunun başladığı şehre inanılmaz sevgisi olan Maker için kolay bir karar değildi."Maker, Milwaukee’de geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım, dedi."Toplulukta, tüm görünüşlerimle, çocuklarla geçirdiğim zamanla, topluluk harikaydı, bana iyi davrandılar, gittiğim her yerde hoş karşılandım. Topluluk beni her zaman karşıladı.

Bunu her zaman hatırlayacağım."Değiş tokuş hala zihninde tazeyken Maker geriye bakmayı reddediyor, bu hamlenin kendisi için en iyi şey olacağı inancıyla kararlı."Başından beri doğru olanı yaptım. Profesyoneldim, hareket gerçekleşene kadar takım arkadaşlarımla ve antrenörlerimle geçirdiğim zamandan keyif aldım. Şu anda bir şeyleri fazla düşünmüyorum, pişmanlık duymuyorum, sadece kazanmaya odaklandım ve şimdi Detroit’e odaklanıyorum, dedi Maker."Dışarıda kimsenin söylediklerini dinlemedim, sadece Milwaukee’deki takımıma odaklandım ve şimdi burada [Detroit’teki] bu takıma odaklandım."Maker, yeni kadrosuna katıldığından beri gerçekten de rotasyon dakikaları ile ödüllendirildi ve oynadığı üç maçın her birinde taban süresi arttı. Şu anda sekizinci ve son play-off serisinde olan Boomers yıldızı, bir kez daha playoff hamlesinin bir parçası olma fırsatını yaşıyor."Şu anda her maçı bir playoff oyunu gibi ele alıyoruz, 6. veya 5. sıraya nasıl gelebileceğimizi düşünüyorum, dedi. Yeni hayran kitlesine kendini sevdirmek için hiç vakit kaybetmeyen Maker, Washington Sihirbazı Bobby Portis’in atışını kesin olarak engellerken korkunç bir ağız yaralanması yaşadı. dudağına birden çok dikiş atan kanlı ağzı, oyunda birden fazla dişini kaybettiği korkusunu uyandırdı. Yapımcı, ilk sepetinde bir Piston olarak -bir köşe üçe- bağlanmak için kısa bir süre sonra yere geri dönecekti ve dişçiye gitmeye gerek duymayacağını hızlıca ortaya koydu."Dudaklarımdaki deri çırpmak gibiydi, dişlerimi kapatıyordu, bu yüzden insanlar dişlerimi kaybettiğimi düşündü ama iyiyim."İronik olarak, şu anda sekizinci ve son play-off serisini işgal eden Detroit ile playoffların ilk turunda bu hamle Maker’ı Milwaukee’deki bazı eski arkadaşlarla karşı karşıya getirebilir."Dostum, bu harika olur, harika olur, dedi Maker gülerek."Keşke onlara karşı bir normal sezon maçı daha oynasaydık, böylece geri dönüp takım arkadaşlarımı tekrar görebileyim.

Bana anılar veriyor, harika anılar veriyor, onlar benim arkadaşlarım. Hala günlük konuşuyoruz, harika olurdu."Maker’da vakit geçirecek kadar şanslıysanız, muhtemelen onun şöyle dediğini duyacaksınız: "NBA’de asla veda etmez, sizi daha sonra görür ve NBA yolculuğunda yeni bir bölüm başlarken, her şeyin nerede başladığını her zaman hatırlayacaktır."Şehir her zaman kalbimde o yere sahip olacak, Milwaukee’yi her zaman seveceğim, bu yüzden hiçbir şeyi değiştirmem." 1 Aralık 2018Nick Metallinos ESPN.com’a özel CloseNick Metallinos, New York’ta yerleşiktir ve 2012’den beri NBA’i takip etmektedir. Twitter’da takip edin New York – Hazırlanmak zorunda kalmamanız için hazır kalmayla ilgili eski bir atasözü vardır.

Recommended Posts